Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

 

17.08.2022

ЗАВЧАСНА ЙОДНА ПРОФІЛАКТИКА ШКІДЛИВА ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я!

 

 

 

      Відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 09 березня 2021 року №408 «Про затвердження Регламенту щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії» (зі змінами), йодна профілактика здійснюється лише після офіційного оповіщення і полягає у введенні в організм людини препаратів стабільного йоду в разі радіаційної аварії та за умови впливу на людину радіоактивних ізотопів йоду. Важливо дотримуватися вказівок Центру громадського здоров’я та місцевої влади і чекати офіційних повідомлень на їхніх сторінках, а не здіймати паніку. Безпідставна йодна профілактика шкідлива для вашого здоров’я!

Як калій йодид (далі – КІ) захищає щитоподібну залозу

При радiацiйнiй аварії на ядерних установках може відбуватись викид радіоактивних речовин у навколишнє природне середовище та, у тому числі значних кiлькостей радiоактивних iзотопiв йоду.

При виділенні, в результаті аварії на ядернiй установцi, радiоактивних iзотопiв йоду та потрапляннi в організм людини, щитоподібна залоза поглинає його i зазнає опромінення. Якщо препарат К1 вводиться в організм до початку або під час надходження радіоактивного йоду – відбувається блокування надходження радіоактивних iзотопiв йоду, що зменшує або відвертає радiацiйне опромінення щитоподібної залози та знижує ризик негативних наслідків для здоров’я людини. Препарати К1 не захищають організм від біологічної дії інших радіонуклідів, що можуть міститись у складі радiацiйного викиду.

Приймайте ЛИШЕ калій йодид та ЛИШЕ якщо ви почули офіційне оповіщення та отримали відповідну вказівку

Багаторазовий прийом К1 може призвести до передозування йодом та побічних наслiдкiв для здоров’я. Дiєтичнi добавки, йодована сіль, нанесення йодної сітки на шкіру спиртовим розчином йоду тощо не надають достатнього захисту та не захистять вашу щитоподібну залозу.

Йодна профілактика

Йодна профілактика (йодне блокування щитоподібної залози) – невідкладний захисний захід запобігання або зменшення поглинання радіоактивних iзотопiв йоду щитоподібною залозою, за допомогою К1, що спрямований, насамперед, на захист щитоподібної залози. Йодна профілактика належить до термінових (невідкладних) заходів, спрямованих на запобігання негативного впливу ранньої фази радіаційної аварії.

Ризик радiацiйного ураження щитоподібної залози може бути знижений або навіть відвернутий при своєчасному призначенні йодної профілактики як такої або в комплексі з іншими заходами радiацiйного захисту: обмеження перебування на відкритому повiтрi, укриття, евакуація, радiацiйний контроль харчових продуктів, у тому числі води питної, тощо.

Оптимальний ефект йодної профілактики досягається при завчасному (превентивному) прийомі препарату за 6 i менше годин до надходження радіоактивного йоду. Прийом препарату одночасно з надходженням «хмари» залишається ефективним та через 6 годин після інгаляційного надходження приводить до 2-х кратного зниження дози, а через 24 години – практичній відсутності захисного ефекту.

Як приймати калію йодид

Для людей віком більш нiж 40 років радіоактивний йод не несе настільки ж високий ризик розвитку раку щиитоподібної залози, як для інших категорій населення. В зв’язку з цим для осіб вiком понад 40 років приймання К1 не рекомендоване.

Однократне дозування для дорослої людини К1 становить 125 мг (100 мг йоду). У разі виникнення радiацiйної аварії на об’єктах, призначених для поводження з радіоактивними та ядерними матерiалами, та загрози забруднення довкілля радіоактивний йодом персонал повинен прийняти негайно 125 мг К1.

Населення, яке проживає на території де є загроза забруднення, приймає профілактичну дозу препарату К1 тільки після офiцiйного оповіщення про загрозу викиду та необхідність проведення йодної профілактики.

Достатньо одноразового прийому препаратів К1. Однак, за умови довготривалого чи повторного негативного впливу, неуникненого споживання забруднених харчових продуктів i води питної, можливий повторний прийом препаратів стабільного йоду здійснюється лише після офiцiйних оповіщень.

        Рекомендоване дозування для різних категорій населення наведене в таблиці нижче.

Дозування одноразового приймання К1 дорослим i дітям для захисту щитоподібної залози

Група населення, вік

Дозування*, мiлiграм

Немовлята (від народження до 1 місяця)

~16

Дiти вiд 1 мiсяця до 3 років

~32

Дiти 3-12 років

62,5

Дiти старше 12 рокiв та дорослі до 40 рокiв

125

Вагітні

125

 

Примітка:  * Препарати К1 приймають після  їжі. Для отримання необхідного дозування лiкарськi засоби, що на сьогодні зареєстровані в Україні мають бути застосовані вiдповiдно iнструкцii виробника.

 

Отже, за наявності таблеток дозуванням 250 мг дорослим слід прийняти лише половину таблетки, за наявності таблеток дозуванням 65 мг - 2 таблетки.

У випадку недоступності інших лікарських форм, для отримання необхідної дози для дітей та немовлят в домашніх умовах на основі таблеток К1 250 мг, необхідно:

  1. Помiстити пiв таблетки К1 у невелику посудину i потовкти у дрібний порошок тильною стороною столової ложки; у порошку не повинно залишатись великих грудок;
  2.  Додати 4 чайні ложки (20 мл) води до порошку К1 та розмішати до повного розчинення;
  3.  Додати 4 чайні ложки (20 мл) молока, фруктового соку або сиропу до розчину KI у воді, в 1 чайній ложці отриманої сумiшi міститься приблизно 16 мг KI;
  4. Рекомендації дозування залежно від вiку:

- вiд народження до 1 місяця - 1 чайна ложка;

- від 1 місяця до 3 рокiв - 2 чайні ложки;

- від 3 до 12 років - 4 чайні ложки

Відповідно для отримання дозування для немовлят з таблетки К1 125 мг у першому кроці потрібно використовувати цілу таблетку, а не половину. Решта кроків залишаються без змін.

Шкідливий вплив на здоров’я

Протипоказання до прийому препаратів стабільного йоду: наявність (у тому числі в анамнезі захворювань щитоподібної залози, зокрема гіпертиреозу різної природи, фурункульозу, токсична аденома; підвищена чутливість до йоду, герпетиформний дерматит Дюринга; гiпокомплементемiчний васкуліт; геморагічний дiатез; кропив’янка, туберкульоз легень, нефрит, нефроз, пiодермiя.

Тимчасова блокада функції щитоподібної залози та одноразове введення йодовмісних препаратів практично не позначається на стані здоров’я дітей та дорослих.

Тривала блокада функції щитоподібної залози після багаторазового прийому великих дозувань йодовмісних препаратів збільшує ризик гіпотиреозу.

Ремонт квартир Частные Мастера

Honda Accord одиннадцатого поколения - https://honda-accord.com

Недвижимость, как правильно выбрать comintour.net