Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

 

29.08.2022

 

Прийняття та оформлення спадщини в умовах воєнного стану

 

 

 

Як прийняти і оформити спадщину під час воєнного стану? Який встановлено термін для прийняття спадщини? Які документи потрібно зібрати спадкоємцю, щоби оформити право власності на спадкове майно? Відповіді на ці та інші питання читайте далі.    

                 

Спадкування – це перехід прав та обов’язків спадкодавця до його спадкоємців. Сукупність цих прав та обов’язків і є спадщиною.

Спадкодавцем може бути лише фізична особа (тобто це може бути громадянин України, іноземний громадянин або особа без громадянства).

Спадкоємцями можуть бути як фізичні, так і юридичні особи, а також держава та інші суб’єкти публічного права. Фізичні особи можуть спадкувати як за законом, так і за заповітом, а вже юридичні особи, держава, інші суб’єкти публічного права можуть спадкувати тільки за наявності прямої вказівки про це у заповіті.

Прийняття спадщини повинно бути безумовним і беззастережним. Тобто мається на увазі, що спадкоємець не може прийняти лише частину спадщини і відмовитись від іншої або висунути інші умови, на яких він приймає спадщину.

 

Для того, щоб оформити право власності на спадкове майно спадкоємцю необхідно:

  1. Зібрати необхідні документи.

Це можуть бути:

  • паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • свідоцтво про смерть спадкодавця;
  • документи, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про народження, шлюб тощо);
  • документи, що підтверджують право власності на майно померлого (наприклад, свідоцтво про право власності, договір дарування та інше);
  • заповіт (у разі наявності).

2. Протягом строку для прийняття спадщини звернутися до державного чи приватного нотаріуса та подати заяву про прийняття спадщини.

Для  прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. На час дії воєнного стану, але не більше ніж на чотири місяці даний строк зупиняється.

Розглянемо на прикладі. Якщо особа померла 01 серпня 2022 року, то для прийняття спадщини спадкоємцям необхідно звернутися до нотаріуса до  02 червня 2023 року.

Зверніть увагу! В умовах воєнного стану спадкову справу заводить за зверненням заявника будь-який нотаріус України, незалежно від місця відкриття спадщини.

Заяву про прийняття спадщини спадкоємцю необхідно подати нотаріусу особисто у письмовій формі.

3. Після закінчення строку для прийняття спадщини звернутися до нотаріуса з метою оформлення прав на спадкове майно та отримання свідоцтва про право на спадщину.

 

Отримати безкоштовну правову консультацію чи роз’яснення від юристів сектору "Лозівське бюро правової допомоги" відділу безоплатної правової допомоги Первомайського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна з понеділка по п’ятницю з 8.𝟬𝟬 до 𝟭7.𝟬𝟬 в дистанційному режимі за телефонами: (099)65-25-685; (067)247-20-40.

 

Ремонт квартир Частные Мастера

Honda Accord одиннадцатого поколения - https://honda-accord.com

Недвижимость, как правильно выбрать comintour.net