Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

 

03.10.2022

 

Профілактика отруєння грибами.

        На період дії воєнного стану заборонено відвідування лісів.

 

 

 

 

            Щороку  реєструються випадки отруєнь неїстівними грибами серед населення, які призводять до важких, а  інколи навіть летальних випадків.

             За інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України за 7 місяців поточного року в Україні зареєстровано 12 випадків отруєння дикорослими грибами, унаслідок яких постраждало 19 людей, з них 1 дитина.

              Щоб уберегтися від можливих серйозних неприємностей після вживання грибів, необхідно дотримуватись основних правил, які допоможуть під час збирання, переробки та споживання дикорослих грибів.

1. Збирайте в лісі тільки ті гриби, в яких ви точно впевнені, що вони їстівні. Ніколи не збирайте і не вживайте в їжу переспілі, червиві, ослизлі гриби.

2. Не збирайте гриби вздовж автомобільних та залізничних шляхів, поблизу промислових підприємств, сміттєзвалищ.

3. Не вживайте грибів в сирому вигляді. Перед вживанням обов'язково піддавайте зібрані гриби ретельній термічній обробці.

4. Не робіть домашню заготівлю грибів у герметичній упаковці, що викликає захворювання ботулізмом. Будь-яку заготівлю грибів на зберігання робіть тільки у відкритому посуді під марлею або папером.

5. Не купуйте на базарах суміші грибів із різних їх видів у якості грибної ікри, салатів, пирогів з грибами і інших виробів з подрібнених грибів.

6. Не можна їсти гриби - жінкам у період вагітності і грудного вигодовування, дітям до 12 років, людям літнього віку, хворим з захворюваннями ШКТ.

7. Не слід застосовувати сумнівні методи визначення отруйності грибів. Абсолютно хибними є твердження:

-  що всі їстівні гриби мають приємний запах;

- що  комахи та слимаки не їдять отруйні гриби;

- що отруйні гриби викликають зсідання молока, почорніння срібних предметів або побуріння цибулі, часнику, якщо їх помістити в каструлю, де варяться гриби.

           Якщо після споживання грибів ви відчули загальне недомагання, слабкість чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі):

      - негайно викликайте "швидку допомогу". До її приїзду промийте шлунок 1-2 л розчину марганцівки або сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини;

- навіть при полегшенні стану обов'язково зверніться до найближчої лікувальної установи;

- залишки грибів не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.

          Ніякого самолікування! Бо чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.

          Тож, щоб бути спокійним за себе і свою родину, краще споживати печериці та гливи, вирощені у теплицях.