Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

 

21.08.2023

 

«УВАГА! СКАЗ!»

 

 

           

        Красноградське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківські  області повідомляє, що на території Кегичівської    селищної ради підтверджений випадок сказу лисиці, а саме в селі Шляхове. Хвора лисиця покусала жінку похилого віку. Фахівцями Кегичівської дільниці Красноградської районної  державної лікарні ветеринарної медицини  прийняті термінові запобіжні заходи. Згідно засідання 18.08.2023 року місцевої надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кегичівській селищній раді , село Шляхове визнано неблагополучною на сказ територією. Загрозливою зоною  щодо сказу вважається  село Високе та вулиця Дружби селища Слобожанське. Комісією  розроблено та затверджено План комплексних заходів щодо ліквідації сказу в селі Шляхове. Наразі в селах неблагополучної та загрозливої зони проводяться профілактичні щеплення проти сказу  всього сприйнятливого поголів’я тварин (котів,собак, великої,  дрібної рогатої худоби та коней)

 

          Просимо власників тварин  забезпечити належні умови за місцем утримання тварин для проведення щеплення проти сказу.

 

    Сказ – гостре інфекційне захворювання людини і теплокровних тварин, яке виявляється в ураженні центральної нервової системи.

    Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Інфікування людини сказом відбувається здебільшого від диких хижих (вовки, лисиці) чи домашніх тварин (коти, собаки), а також сільсько-господарських тварин.

    Інкубаційний період сказу триває досить довго – у середньому 1-3 місяці (хоча може тривати й до року), і перші ознаки хвороби виникають пізно, коли у мозку вже відбулися руйнівні процеси (набряк, крововилив, деградація нервових клітин), що робить лікування практично неможливим.

    Головна ознака хворих тварин-зміна їх поведінки. Дикі тварини втрачають обережність, з’являються в населених пунктах, місцях випасу і утримання худоби, нападають на людей та тварин. Домашні тварини не споживають звичайної їжі, стають неспокійними, через декілька днів – агресивними. Буйний період триває кілька днів, після чого розвивається параліч і смерть. Слина хворої тварини містить у собі вірус ще за десять днів до появи перших ознак захворювання, тобто інфікуватись людина може і від тварин, які зовні виглядають здоровими.

    Щоб не заразитись сказом:

-         утримуйтесь від контактів з дикими та безпритульними тваринами;

-         виконуйте правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними;

-         виводьте собак на прогулянку в намордниках та на повідку;

-         регулярно робіть щеплення проти сказу своїм домашнім улюбленцям, в тому числі сторожовим та мисливським собакам.

     У випадку зміни поведінки тварини негайно звертайтесь до найближчої ветеринарної служби.

При виявленні трупів диких тварин не знімайте з них шкіру і терміново повідомте державну ветеринарну службу.

 Якщо вас вкусила або обслинила підозріла тварина:

-         негайно промийте мильною водою місце укусу чи обслинення;

-         навколо рани змастіть йодом;

-         якщо рана кровоточить, але кровотеча не загрожує життю, не слід відразу зупиняти її, бо з нею частково усувається збудник сказу;

-         ні в якому разі не можна відсмоктувати кров із рани, бо збудник сказу може потрапити в організм через слизову рота;

-         за можливістю якнайшвидше зверніться в найближчу медичну установу за допомогою.

 

З питань щеплень проти сказу ваших домашніх улюбленців необхідно звернутися до фахівців Кегичівської дільниці ветеринарної медицини Красноградської районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: смт. Кегичівка, вул. Квіткова, 1-В (Героїв Маріуполя 1-В)

тел. (05755) 3-10-10 (0955702102)

 

 

Частные мастера Частные Мастера-Плиточники

Ванная под ключ - https://plitochniki.com.ua

Правильное создание сайтов в Киеве https://atempl.com/r/