Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

 

19.04.2021

Порядок розірвання шлюбу. Як розірвати шлюб з людиною, яка проживає на тимчасово окупованій території

 

 

 

 

На сьогоднішній день законодавством України передбачено два види розірвання шлюбу. Це позасудовий і судовий порядок.

Якщо ви не маєте спільних дітей до 18 років, а також обидва згодні на розлучення, то розірвати шлюб ви можете, подавши заяву до органів державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з подружжя або за місцем проживання, де мешкають обидва.

Звичайно, іноді бувають випадки, коли один із подружжя не може подати цю заяву особисто і не може бути присутнім при розгляді цієї заяви органами реєстрації. За таких обставин достатньо оформити нотаріально заяву, в якій вказати відповідні причини, і вже другий з подружжя може подати цю заяву в найближчий ДРАЦС.

Для цього вам потрібно попросити дружину або чоловіка приїхати в найближчий населений пункт до лінії розмежування, оформити нотаріально таку заяву, після чого дуже швидко людина зможе повернутися до місця свого проживання.

Заява про розірвання шлюбу розглядається органами реєстрації протягом місяця.

Якщо ж подружжя має неповнолітніх дітей, то, на жаль, розірвати шлюб можна тільки в судовому порядку. Які документи при цьому необхідно подати в суд:

-         копію позовної заяви для відповідача;

-         оригінал свідоцтва про шлюб та його копію;

-         2 копії паспорта та ідентифікаційного коду позивача;

-         2 копії паспорта та ідентифікаційного коду відповідача (за наявності);

-         оригінал квитанції про сплату судового збору (так як у таких справах здійснюється судовий збір);

-         своє рішення про прізвища (якщо є бажання відновити своє дошлюбне прізвище, необхідно також вказати це в позовній заяві);

-         і обов’язково, що дуже важливо, – подати договір, який буде визначати місце проживання дитини з одним з подружжя і розподіляти обов’язки батьків щодо забезпечення й утримання неповнолітньої дитини.

Позовна заява розглядається судом протягом місяця. Якщо ваш чоловік протягом року відсутній за місцем проживання або ви не знаєте його місця проживання, не можете з ним зв’язатися – ДРАЦС може розглянути вашу заяву про розірвання шлюбу саме за таким пунктом. Але важливо сказати, що така підстава повинна бути підтверджена судовим рішенням, і саме в судовому порядку потрібно встановити цей факт. Людину можуть визнати безвісно відсутньою за спрощеною процедурою. Для цього подається позовна заява до суду, і суд розглядає це в окремому провадженні і виносить відповідне рішення.

Часто громадяни цікавляться, чи діє на території України документ про розірвання шлюбу, виданий на тимчасово непідконтрольних територіях?

Будь-яке рішення, видане на тимчасово окупованій території, є недійсним. Тільки документи, видані на території України, мають легітимність. Тобто, аби розірвати шлюб, потрібно пройти всі процедури саме на підконтрольній Україні території, яка передбачена законодавством.

 

За більш детальними роз’ясненнями необхідно звертатись до відділу «Кегичівське бюро правової допомоги» за адресою: 64003, Харківська область, смт.Кегичівка, вул.Волошина, 29 або за телефоном (05755) 3-11-84.