Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

 

26.11.2021

До уваги громадян!

 

 

Кегичівська селищна рада звертає вашу увагу на роз’яснення Красноградської державної адміністрації щодо порядку розчищення полезахисних лісосмуг від хворих древ, а також вирубки дерев чи обрізки гілок, які заважають нормальній життєдіяльності жителів громади

Проведення робіт з видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року №1045.

Перед тим як проводити рубку необхідно з’ясувати правовий статус лісосмуги та земельної ділянки, на якій вона розташована.

Якщо лісосмуга ні за ким не закріплена, не перебуває в постійному користуванні, розташована на землях запасу, за межами населеного пункту, то її власником залишається держава. Однак єдиного підходу, через відсутність нормативних актів, поки що не вироблено. Лісовим законодавством не визначено хто має видавати лісорубні квитки на здійснення рубок у полезахисних смугах що не надані у користування.  Згідно з існуючою практикою, керуючись вимогами статті 1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статтею 8 Лісового кодексу України, пунктом 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, статтею 373 Цивільного кодексу України, видачею спеціальних дозволів на рубку в полезахисних лісосмугах займаються районні державні адміністрації. Тобто, державні адміністрації  або уповноважені нею органи мають право надавати лісорубний квиток зацікавленим фізичним (юридичним) особам.

Згідно статті 10 Закону України «Про рослинний світ» тільки власник земельної ділянки може здійснювати на своїй ділянці вирубку дерев без спеціального дозволу.