Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

 

16.05.2025

 

Стан здоров’я людини впливає на її довголіття

 

 

Куріння — один з найбільш поширених способів зашкодити власному здоров’ю.

 

ТВЕНи, як різновид засобів для куріння, є не менш шкідливими за сигарети та викликають сильну залежність. Вони потрапили до України у той момент, коли законодавство країни не було готовим протистояти новітнім виробам. Вже досить довгий час компанії, що виробляють ТВЕНи, спрямовують свої зусилля аби поширити продаж сигарет серед жінок та дівчат, що підтверджується стрімкою динамікою зростання курців серед жіночого населення. Більше про ТВЕНи та чому вони шкідливі читайте у статті Центру, присвяченій цій темі.

 

Варто звернути увагу на те, що у ТВЕНах використовуються канцерогени. Концентрація шкідливих речовин в аерозолі iQOS (FDA) менша, ніж у звичайних сигаретах. Проте, корпорація замовчує інформацію про інші 53 компоненти з переліку FDA (50 з яких є канцерогенами). Дослідження показали, що рівень ще 57 компонентів виявився вищим, ніж у звичайних сигаретах: 22 компоненти перевищували цей рівень у 2 рази, а 7 компонентів — у 10 разів.

 

Окрім куріння, на здоров’я людей впливає безліч інших чинників, зокрема:

 

  • харчові звички;
  • місце проживання;
  • фізична активність;
  • ставлення до здоров’я;
  • доступ до медичних послуг.

Ці фактори називаються — епігенетика. Саме вона впливає на рівень здоров’я та життя людини більше, ніж генетичні чинники. Наскільки важливо підвищувати якість життя і як це впливає на довголіття, розказав кардіолог і засновник компанії «Довголіття» Массимо Гуалерци.

 

«Якщо люди не будуть дбати про здоров’я, буде катастрофа», — доктор Массимо Гуалерци. Він займається вивченням феномену довголіття людей.

 

Старіння людей у сучасному світі відбувається набагато швидше, ніж це було у минулому. Чому так? Більшість людей не займаються профілактикою захворювань та не знають, як це робити. На систему охорони здоров’я багатьох країн накладається велике навантаження, адже пацієнти приходять уже лікувати хвороби, а не профілактувати. Здоров’я — це не випадковість, потрібно впроваджувати програми, що забезпечать здорове життя людей у старшому віці.

 

Як забезпечити довголіття? Системи охорони здоров’я різних країн намагаються вирішити цю дилему, тому, як вважає Массимо, варто зосередитися на профілактиці захворювань. Лікарі не приділяють багато уваги консультуванню людей, що призводить до того, що пацієнти не змінюють свої звички, а звертаються до лікарів, коли проблеми зі здоров’ям стають серйозними.

Як розв’язувати такі проблеми?

 

  • попередження — навчати людей підтримувати здоровий спосіб життя (розвивати здорові харчові звички, зменшувати стрес або навчити управляти ним, нагадувати про фізичну активність);
  • технології — впровадження програм до національних медичних систем.

 

Довголіттям буде результат цих змін. Головним ворогом здоров’я є поганий стиль життя, адже більшість людей не знає, як жити по-іншому.

 

В Італії 50 000 інфарктів стається на рік, що означає 17 — кожної години. Займаючись профілактикою, можна уникнути розвитку серцево-судинних захворювань. Потрібно змінити розуміння людей стану свого здоров’я, поглибити їхнє розуміння у тому, яким чином його покращити.

 

Піклуйтеся про здоров’я та пам’ятайте, що профілактика забезпечує здорову старість, а новітні технології спрощують контроль та діагностування. Бережіть своє здоров’я та довголіття!

 

Джерело